Zagłębie Lipnik

24.07.2011

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Ludowy Klub Sportowy "Zagłębie" Lipnik to nic innego jak upragniona drużyna piłkarska, której od tylu lat brakowało w naszej miejscowości. Klub założony został przez grupę młodych mieszkańców Lipnika, których
od lat łączyło kilka rzeczy - m.in. miłość do rodzinnej miejscowości, futbolowa pasja czy przyjaźń. W 2011 roku udało się zrealizować marzenia o rodzimym klubie! Udany początek historii nowego Klubu powoduje u jego członków dodatkową motywację i determinację do rozwoju Klubu oraz orientację na osiągnięcie kolejnych sportowych sukcesów. Klub powstał z inicjatywy młodzieży naszej wsi 24 lipca 2011 roku. Nad sformalizowaniem istniejącego zespołu sportowego myślano już od kilku lat, ale dopiero zajęcie 2. miejsca w Gminnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Siemkowice dało ostateczny impuls do działania. W ciągu kilku dni Walne Zebranie Założycieli Klubu podjęło stosowne uchwały dotyczące utworzenia klubu sportowego, który przyjął nazwę:

Ludowy Klub Sportowy "Zagłębie" Lipnik.

Z dniem 27 lipca stowarzyszenie zostało wpisane do Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Starostę Powiatu
Pajęczańskiego. Po dokonaniu wszelkich czynności rejestracyjnych w starostwie, działacze klubu zwrócili się z wnioskiem do OZPN Sieradz o dołączenie naszego klubu do rozgrywek najniższej ligi piłkarskiej w sezonie 2011/2012. Po uzyskaniu wszelkich pozwoleń oraz licencji Zagłębie Lipnik zasiliło szeregi grupy I - B klasy okręgu sieradzkiego jako beniaminek rozgrywek. Klub swój pierwszy sezon rozgrywał na obiekcie sportowym w Radoszewicach. W sezonie 2012/2013 oraz 2013/2014 dzięki przychylności zarządu LKS Zryw Ożegów rozgrywał swoje mecze jako gospodarz na boisku sportowym w Ożegowie przy ulicy Leśnej 1. W sezonie 2014/2015 Klub rozgrywa mecze na boisku w Radoszewicach. Barwy klubu to kolory biały i niebieski.

Wiadomości (utwórz nową)